Prawo cywilne

kancelariaszafranski.pl

Prawo cywilne

Prawo cywilne
Rate this post

Każda sprawa jest inna, dlatego każdy przypadek wymaga indywidualnego, nieszablonowego podejścia. Dlaczego? W sądzie spotykają się osoby, które znają się bardzo dobrze, znają się powierzchownie lub nie znają się wcale. Różne relacje, różne historie, różne interesy czynią z każdej sprawy wyjątkową i dlatego każda sprawa wymaga nieszablonowego podejścia.

Do każdej sprawy podchodzę kompleksowo – moi Klienci mogą liczyć na pomoc prawną na każdym etapie sprawy. W zależności z jakim problemem przychodzi Klient, na podstawie uzyskanych podczas pierwszej konsultacji informacji, dobieram najlepsze rozwiązania, by efekt moich działań przyniósł mojemu Klientowi najlepsze dla Niego efekty.

Prowadzę sprawy spadkowe – spadki o zachowek, sprawy w przypadku wątpliwości co do ważności testamentu i inne sprawy związane z prawem spadkowym. Swoim Klientom pomagam także w zawiłościach związanych z zrzekaniem się spadku, a także z przyjmowaniem spadku wprost i z przyjmowaniem spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Pomagam także w spisywaniu umowy o zrzeczeniu się spadku za życia spadkobierców.

Moją specjalizacją jest także prawo rodzinne. Prowadzę sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie oraz sprawy rozwodowe bez orzekania o winie. Rozwód najczęściej wiąże się także z podziałem majątku – moim Klientom pomagam przejść przez sprawę o podział majątku tak, aby sprawa zakończyła się możliwie jak najszybciej i oczywiście ze skutkiem satysfakcjonującym Klienta. Klientów reprezentuję także w sprawach o alimenty na dzieci, a także w sprawach o alimenty dla byłego współmałżonka w przypadku orzeczenia winy jednej lub obu stron. Specjalizuję się w sprawach o pozbawienie władzy rodzicielskiej oraz o jej ograniczenie, a także w sprawach o odzyskanie władzy rodzicielskiej.

Ponadto reprezentuję swoich Klientów w sprawach o odszkodowanie w wypadkach komunikacyjnych oraz w sprawach o odszkodowania za błędy medyczne. Pełen zakres spraw, jakimi zajmuję się w ramach prawa cywilnego, można określić następująco:

 • Ochrona dóbr osobistych
 • Nieruchomości, własność i inne prawa rzeczowe
 • Prawo lokalowe, ochrona praw lokatorów
 • Prawo zobowiązań / prawo umów
 • Postępowanie grupowe, pozwy zbiorowe
 • Odszkodowanie za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umów
 • Odpowiedzialność z tytułu czynów niedozwolonych, odszkodowanie za szkodę na osobie i mieniu
 • Odszkodowania za błędy medyczne
 • Odszkodowania za zdarzenia komunikacyjne
 • Stwierdzenia nabycia spadku,
 • Dział spadku,
 • Analiza i ocena ważności testamentów,
 • Zachowki,
 • Spis inwentarza i odpowiedzialności za długi spadkowe

 

Prawo cywilne jest jedną z obszerniejszych gałęzi prawa – do prawa cywilnego zaliczamy bowiem między innymi takie działy, jak prawo rodzinne, prawo spadkowe, prawo rzeczowe, prawo handlowe, prawo lokalowe czy prawo pracy. Jednocześnie sprawy cywilne należą do tych, z którymi Klienci zgłaszają się najczęściej.

W mojej pracy liczy się wiedza, którą nieustannie poszerzam i aktualizuję, doświadczenie, które zdobywam nie tylko na sali sądowej, ale także w mojej kancelarii we Włocławku, gdzie z pełnym zaangażowaniem przyglądam się każdej sprawie. Nie mniej ważna jest także umiejętność uchwycenia problemu w sposób zaskakujący, nowatorski, co pozwala mi osiągać tak wysoką skuteczność.

Jeśli poszukują Państwo prawnika od spraw cywilnych z Włocławka i okolic, który przeprowadzi Państwa przez meandry prawa cywilnego, zapraszam do kontaktu!

784-485-476

lub

kancelariaszafranski@wp.pl